Başvuru Nasıl Yapılır

» Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması Katılım Ön Başvuru Formu Online olarak doldurulacaktır.
» Üye olmak için tıklayınız.
» Başvuru Sistemine giriş yapmak için tıklayınız.
 
      
Resim 1.  Sisteme Giriş Paneli                                         Resim 2. Üyelik Formu Sayfası 
   
1) Üyelik Oluşturma (Resim 2)
 
» Online başvuru yapmak için öncelikle üye olmalısınız. 
» Üyelik Oluştururken,E-Posta Adresi,Mobil Telefon Numarası Adınız ve Soyadınız bilgilerin geçerli ve doğru yazıldığına dikkat ediniz.
» Şifreniz en az 6 karakter olmalıdır.
» Üyelik bilgileri tam ve doğru bir şekilde tamamlandıktan sonra "Üye Ol" butonuna basınız.Tarafınıza üyelik aktivasyonu ile ilgili e-posta gönderileceğine dair bildirim çıkacaktır.
» E-Posta ile size gelen üyelik aktivasvonunu 24 saat içerisinde tamamladıktan sonra karşınıza başvuru yapmanız için sayfa açılacaktır. (Resim-3)

» Daha önce üyelik oluşturduysanız, " Giriş Paneli " butonuna tıklayınız.
» Not: Aktivasyon süresini kaçırdıysanız (aktivasyonunuz gerçersiz durumda ise ) bizimle iletişim kurarak belirtiniz.

 
 


Resim 3.  Sisteme Giriş Yapıldıktan Sonra Karşımıza Çıkan Başvuru Sayfası
 
 
2 ) Sisteme Giriş  (Resim 1)
» Online Başvuru sistemine giriş yapabilmek için kullanıcı adı (e-posta adresiniz) ve şifrenizi yazılarak "Giriş Yap " butonuna tıklayınız.
» Şifrenizi unuttuysanız " Şifremi Unuttum " alanına tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.
» Üyeliğiniz bulunmuyorsa " Üyelik Formu " butonuna tıklayarak üyelik formunu doldurup  üye olabilirsiniz.
 
3 ) Online Başvuru Formları ve Adımları (Resim 3)
 
» Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada bulunan dökümanı öncelikle okuyunuz ve ön  başvuru formu için gereken tüm bilgileri önceden hazırlayarak not alınız.
» Ön başvuru formları için gerekli bilgiler önceden hazırlandıktan sonra "Başvuru yapmak için tıklayınız." butonuna tıklayarak karşınıza ön başvuru formun 1. Adımı çıkacaktır. (Resim 4)
 

Resim - 4 Ön Başvuru Formu 1.Adım Sayfası
 
 
 » 1. Adımda yer alan formda bulunan "Proje Başvuru Numarası ve Başvuru Tarihi "  otomatik olarak gelecektir.
 
» Formda yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurunuz.Bilgilerin geçerli ve doğru yazıldığına dikkat ediniz.
 
» 1.Adımda  yer alan bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra "Kaydet ve 2.Adıma Geç " butonuna tıklayarak ön başvuru formun 2.Adımı karşınıza çıkacaktır. (Resim 5)
 
 

Resim 5. Ön Başvuru Formu 2.Adım Sayfası
 
 
» 2. Adımda yer alan formda gruba ait üyeler eklenecektir.  
» Üye eklenirken Adı Soyadı , E-Posta Adresi  ve Mobil Telefon Numarası alanları doğru ve geçerli yazıldığına dikkat ediniz.
» Üye ait Adı Soyadı , E-Posta Adresi  ve Mobil Telefon Numarası bilgileri yazıldıktan sonra " Üye Ekle " butonuna tıklayınız.Bu işlem her üye için aynı şekilde yapılmalıdır.
» Eklenen üyeleri "Grup Üyeleri " altında yeralan "Grup Lideri Seçiniz "  yazısına tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.
» 2. Adımı tamamlayabilmek için minimum 5, maksimum 7 üye ekleyebilirsiniz.
» Eklenen her üyenin Adı Soyadı , E-Posta Adresi  ve Mobil Telefon Numarası birbirinden farklı olmak zorundadır.
» Üye eklendikten sonra "Grup Üyeleri " altında yeralan "Grup Lideri Seçiniz "  yazısına tıklayarak listelenen üyeler arasında bir tane grup lideri seçiniz.
» 2. Adım için gerekli bilgiler doldurulduktan sonra " Kaydet ve 3.Adıma Geç" butonuna tıklayarak ön başvuru formun 3.Adımı karşınıza çıkacaktır. (Resim 6)
» "Geri Dön" butonuna tıklanırsa ön başvuru formu 1.Adımı karşınıza çıkacaktır. 1.Adım da bulunan bilgileri güncelleyebilirsiniz.
 
 
  
Resim 6. Ön Başvuru Formu 3.Adım Sayfası                            
   
 
» 3. Adımda Ön değerlendirme için Proje Özeti hakkında bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
» Formda yer alam tüm bilgiler doldurulduktan sonra Ön Başvuru Sorumluluk Kabülü'nün okunup onay verilmesi gerekmektedir.
» Tüm bilgiler eksiksiz tamamlandıktan sonra " Başvuruyu Tamamla " butanuna tıklanarak Ön Başvuru Formu online olarak tamamlanmış olup sistemizde kayıtlı bulunacaktır.
» 16.03.2018 tarihine kadar sisteme  giriş yaparak başvuru formlarınızı , gruba ait üye bilgilerini güncelleyebilirsiniz.Dolayısıyla online başvuru sırasında bilgilerin doğru ve geçerli olması açısında  acele etmemenizi öneriyoruz.
 
» Gruba ait üye bilgilerini sayfanın sol üst köşesinde bulunan "Grup Üyeleri Güncelle" alanı tıklayarak güncelleme yapabilirsiniz. .  
» "Geri Dön" butonuna tıklanırsa ön başvuru formu 2.Adımı karşınıza çıkacaktır. 2.Adım da bulunan bilgileri güncelleyebilirsiniz.  
» Online başvuru formu ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız halinde bizimle iletişime geçiniz.  

Başvuru Dökümanları

Katılım koşulları hakkında bilgiler için tıklayınız
Teknik Şartname hakkında bilgiler için tıklayınız.
Kavramsal Tasarım Şeması hakkında bilgiler için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

» Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması Katılım Ön Başvuru Formu Online olarak doldurulacaktır.
» Başvuru Formunu online doldurmak için ; Sistemimize üye olmak zorundasınız.Üyelik için tıklayınız.
» Sistemimize üye olduktan sonra tarafınıza üyelik aktivasyonu için e-posta gönderilecektir.
» Üyeliğinizi aktif hale getirdikten sonra karşınıza çıkan sayfa da bulunan bilgilendirme notlarını öncelikli olarak okuyunuz ön başvuru formu için gerekli bilgileri önceden not alınız.
» Ardından "Başvuru yapmak için tıklayınız." butonuna tıklayarak 3 adımda oluşan ön başvuru formunu online olarak doldurarak başvurunuzu tamamlayınız.
» Başvurunuzu yaptıktan sonra 16.03.2018 tarihine kadar başvuru bilgilerinizi güncelleme yapabilirsiniz.
» Online başvuru sistemi hakında detaylı bilgiler için tıklayınız.

Yarışma temel olarak 2 ayrı aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada, ön başvuru ile birlikte “Katılım Koşulları ve Detaylar” ve “Teknik Şartname” dokümanlarında belirtilmiş kriterler doğrultusunda, yapılması planlanan tasarım çalışması ve CNC tezgahın tahmini teknik verilerinin yer alacağı bir proje özet dokümanının hazırlanması ve gönderilmesi gerekmektedir.
Bu aşamada istenilen şematik tasarımda, tezgahın hangi komponentinin nerede konumlanacağı ve tezgahın tahmini dış boyutlarının belirtilmesi gerekmektedir.

Yarışmaya başvuru yapmış olup, ön eleme aşamasını geçmiş olan 10 okula tasarımlarını yapabilmeleri için, Lenovo tarafından 1 adet iş istasyonu (bilgisayar) ve Solidworks Türkiye tarafından Solidworks 3 Boyutlu Tasarım Programı Lisansı verilecektir.
Bilgisayar ve programların okula kurulumunun ardından Solidworks programının yetkili firmaları tarafından yarışmada yer alacak olan öğretmen ve öğrencilere programın kullanım eğitimi verilecektir.
Ayrıca, her okula mentör ataması yapılacak olup, tasarım sırasında destek almaları sağlanacaktır.

Yarışmaya katılım sağlayan okulun grup üyeleri, okulun 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden oluşabilir. Okul öğretmenleri grup üyesi olamaz. Öğretmenler sadece “Danışman Öğretmen” olarak çalışmada yer alabilir.

http://www.altinpergelyarismasi.com/yarisma-dokumanlari sayfasında “taret, spindle, özel rulmanlar” ile ilgili dokümanlar bulunmaktadır. İlave geliştirme özellikleri için (örn: canlı takım için, http://eroglumakina.com/tr/urunler/tahrikli-takim-tutucular/baruffaldi-toem ) üretici web sitelerinden faydalanılabilir.

Yarışmaya, Türkiye genelindeki tüm Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri başvuru yapabilir.

Final değerlendirmesinde, ikinci aşamaya geçmiş ve çalışmalarını tamamlanış olan 10 okul jüriye “Sunum Şablonu”nda istenilen bilgiler ve yapılan çalışma detaylarını içeren powerpoint sunusu ile sunum yapacaktır.
Jüri, “Katılım Koşulları ve Detaylar” ve “Teknik Şartname”de belirtilmiş olan kriterler doğrultusunda değerlendirmesini gerçekleştirecektir.

Final değerlendirmesi sonucunda ilk 3 dereceyi alacak olan okullara aşağıdaki ödüller verilecektir.
Birinciye: 20.000TL
İkinciye: 15.000TL
Üçüncüye: 10.000TL
Ayrıca, ilk 3’e girecek olan gruplardaki öğrenciler arasında yapılacak olan değerlendirme ile; üniversite sınavında başarılı olup tercih etmesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’ne yerleştirilmesi durumunda seçilecek öğrenciye lisans öğrenimi süresince (4 yıl) yüzde 100 burs sağlanacaktır.

Online olarak başvurunuzun tamamlanabilmesi için öncelikle sisteme üye olmalısınız.Üyelik işleminin ardından adresinize gönderilen e-posta ile aktivasyon linkine 24 saat içerisinde tıklayarak üyeliğinizi aktif etmelisiniz. Aksi takdirde aktivasyon kodunuz geçersiz duruma geçecektir ve yeniden üyelik kaydı oluşturmanız gerekecektir.Aktivasyon kodunuz geçersiz durumda olduğu takdirde bizimle iletişim kurunuz.

Standart makina elemanlarına (kilit, cıvata, standart rulman, vb.) internet araştırması ile üretici kataloglarından ulaşılabilir.