Organizasyon


 
“1.MAKTEK Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması”, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Tezmaksan Eğitim Üssü Derneği’nin ortak çalışması olarak düzenlenmektedir.
 

Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD)

Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), 1992 yılında kurulmuş olup, imalat sanayisinin temel üretim araçlarından olan takım tezgahlarının, tamamlayıcı ekipman ve takımlarının ithalatı, ihracatı ve imalatı alanında faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarını bir araya getirerek; sektörün mesleki ilkelerini oluşturup uygulanmasını sağlamak ve üyelerini yurtiçinde ve yurtdışında ilgili platformlarda en iyi şekilde temsil etmek amacıyla kurulmuş bir meslek örgütüdür.
 

Tezmaksan Eğitim Üssü Derneği (TEÜD)

Sanayi sektörüne yönelik sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, mesleki beceri edinme hususunu önemle ele alarak, sektörel sıkıntıların giderilmesine destek verebilmek amacıyla, 2015 yılın da kuruldu.  Mesleki beceri ve farkındalığı arttırmayı hedefleyen Tezmaksan Akademi, Teknik ve Mesleki liselere ,  yüksek okul ve Lisans programı öğrencilerine ÜCRETSİZ olarak eğitim ve seminerler vermeye başladı.

2016 yılında firmalara da CNC konusunda eğitimler vermeye başlayan Tezmaksan Akademi    , bugün halen  İstanbul Bayrampaşa Merkez binasında, « Kariyer Bizimle Başlar » sloganı ile eğitimlerine devam etmektedir.

 Ülkemiz genelinde de Doğu İlleri Porjesi kapsamında mesleki öğrenim görmekte olan öğrencilerimizi İstanbul da ağırlayarak ÜCRETSİZ eğitim veren Tezmaksan Akademi; “Farklı Kategoriler de Eğitim İçeriklerinin Sunulduğu Sektöre Hizmet Eden , Kar Amacı Gütmeyen Bir Eğitim Platformudur.”

9 Ekim 2017 de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol ile öğretmenlere de eğitim vermeye başladı. Yine bu protokol dahilinde MEB onaylı sertifika vermeye başladı.


Gerçekleştireceğiniz çalışma ile hem ülkemize, hem okulunuza, hem de kendinize katma değer sağlamış olacaksınız. Birinci olan grup, ta...

Detaylar

"1.MAKTEK Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması”, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Tezmaksan Eğitim...

Detaylar

Yarışmaya başvuru yapan grupların hem “Ön Eleme” hem de “Final Değerlendirmesi” 8 kişiden oluşacak olan “Değerlendirme...

Detaylar

Başvuru Dökümanları

Katılım koşulları hakkında bilgiler için tıklayınız
Teknik Şartname hakkında bilgiler için tıklayınız.
Kavramsal Tasarım Şeması hakkında bilgiler için tıklayınız.